Ako rozpoznať kvalitné ochranné rúško na tvár?

Ako si vybrať kvalitné ochranné rúško na tvár

Posledných pár dní zaplavilo internetové obchody množstvo "kvalitných" rúšok na tvár, ktoré majú v popise, ako veľmi chránia pred nákazou COVID-19.

Radi by sme Vám poskytli pár tipov na čo sa zamerať pri výbere kvalitného ochranného rúška.

Hlavnou úlohou ochranného rúška je chrániť jeho nositeľa. Preto sme toho názoru, že kvalita materiálu je na prvom mieste. Kvalitný materiál totiž nielenže zabraňuje prechodu vírusom, baktériám či nečistotám skrz ale nespôsobí neželané vedľajšie účinky jeho nositeľovi ako napríklad podráždenie pokožky či iné kožné a respiračné ťažkosti.

Počet vrstiev je takisto dôležitý. Čím viac kvalitných vrstiev Vás chráni, tým viac sa znižuje riziko prieniku baktérií cez rúško. Odporúčame, aby Vás chránilo aspoň 5 vrstiev v rámci ochrany tváre.

Rúško sa vzhľadom na jednoduchý spôsob prenosu korona vírusu kvapôčkovou cestou stáva naším dennodeným spoločníkom a zostane ním pravdepodobne ešte niekoľko mesiacov. Preto je veľmi dôležité zvoliť rúško, ktoré môžete prať v automatickej práčke a ani po desiatkách praní nestratí svoje funkčné ani optické vlastnosti.

V neposlednom rade je dôležité mať pri nosení rúška komfort. Rúško by malo byť ergonomicky tvarované a zároveň uchopenie okolo uší by Vás nemalo ťahať. Odporúčame upevnenie okolo uší na šnúrky, nie gumičky, ktoré si viete kedykoľvek prispôsobovať.

Napriek tomu, že ide o ochranu zdravia, pozerajte aj na cenu. Veľa predajcov sa snaží z aktuálnej situácie doslova "vytrieskať" kapitál, a preto častokrát veľmi nekvalitné rúška, ktoré majú len minimálny stupeň ochrany predávajú za ceny tých najkvalitnejších rúšok.

V ďalšom článku Vám ukážeme porovnanie najpredávanejších rúšok a ich primeranú trhovú hodnotu.

V prípade akýchkoľvek doplňujúcich otázok nám napíšte tu https://www.unitedhealth.sk/pages/kontaktujte-nas , radi sa s Vami podelíme o naše poznatky. 

slovenčina sk