Prežitie vianočných sviatkov v spoločnosti COVID-19 a rodiny

Tohtoročné Vianoce sú skutočne iné, ako si dnešná generácia pamätá. Rok 2020 sa od začiatku točí okolo nového korona vírusu a  s určitosťou tomu tak vírusu venovať pozornosť aj drvivú väčšinu budúceho roka. COVID-19 negatívne ovplyvnil životy ľudí na všetkých kontinentoch a vyvolal tak v nás ostražitosť, ako sa situácia ďalej bude vyvíjať.

Už niekoľko mesiacov je témou číslo 1 v televíznych novinách. Fakt je ten, že ani po 7 mesiacoch, čo majú vedci data ku COVID-19 k dispozícii nie je jasné, kedy sa táto celosvetová pandémia skončí a kedy sa vrátime k nášmu bežnému životu. Už teraz však vieme povedať, že jednoduchý ani rýchly návrat to nebude, a že svet sa razantne zmení.

Veľkým otáznikom je samotná vakcinácia, ktorá práve v týchto týždňoch začína napriek celým svetom, že je to neľahká úloha nikto nespochybňuje, ale rastú obavy z toho, či sa v praxi neobjavia nežiadúce vedlajšie účinky, ktoré by vakcináciu spomalili prípadne oddialili.

Počas vianočných sviatkov by mala byť rodina pokope. V dnešnej situácii to však nie je veľmi žiadúce a ani možné. Politici, vedci, lekári, všetci apelujú na dodržiavanie zavedených opatrení. Nemusíme však zabúdať na zdravý rozum.

Ak sa so svojou rodinou chcete stretnúť a osláviť sviatky v kruhu rodiny, účinným opatrením môže byť aj predošlá sebaizolácia, t.j. predtým, ako navštívite svojích blízkych počas sviatkov, vytvorte si vlasntú bubinu, aspoň 7 dní pred návštevou. Takýmto spôsobom, nosením rúška, vyhýbaním sa vrúcnemu kontaktu, znížite šancu na prenos prípadnej nákazy a ochránite svojich blízkych.

Vianoce budú teda také, ako sme zodpovedne k ním pristúpili už počas týchto dní.

Ak ešte kvalitné a účinné ochranné rúška nemáte, využite našu akciovú ponuku a objednajte si ich TU

Čeština cs