Korona vírus vs Slovensko: 0:1. Pozor! Pri cestovaní lietadlom a vo vybraných prípadoch bude rúško ešte dlho povinné!

Nosiť rúško pri cestovaní lietadlom je povinnosť

Boj s korona vírusom COVID-19 zvládame vďaka našej zodpovednosti a disciplinovanosti veľmi dobre. Sme Európskou jednotkou, máme už len zopár pacientov nakazených týchto vírusom ku dňu zverejnenia tohto článku. Vyzerá to tak, že úvodný boj sme zvládli a môžeme sa otvárať svetu a svet nám. Buďme však opatrní a ostražití i naďalej.

Nie každý štát postupe v boji s korona vírusom tak zodpovedne ako my. V mnohých krajinách denne pribúdajú stále novo nakazení pacienti v tisíckach (napr. Brazília, Peru, U.S.A, Rusko, Juhoafrická republika a iné).

Preto bude veľmi dôležité zostať v pozore predovšetkým pri cestovaní do zahraničia. Keďže dnešná globalizácia sveta nepozná takmer žiadne hranice, veľmi jednoducho sa môže vírus ďalej šíriť a môže sa tak diať ešte roky, až kým nepríde účinná vakcína.

Preto je veľmi dôležité aj naďalej dodržiavať najvyššie hygienické štandardy, predovšetkým pri cestovaní a v priamom kontakte s inými ľuďmi. Veľké letecké spoločnosti ako Lufthansa či Air France dokonca už zaviedli povinnosť nosiť ochranné rúška na tvár pre všetkých pasažierov ako i posádku lietadiel, a to minimálne do konca roka a podľa vývoja pandemickej situácie vo svete.

Tešme sa, že sa nám na Slovensku darí, avšak dávajme si na seba i svoje okolie i naďalej pozor a buďme zodpovední.

Len spolu to zvládneme a prevenciou vírus úplne porazíme.

 

 

Čeština cs